Az egyenruhát 1987-ben kezdték el gyártani, az 1969. óta gyártott KLMK overál mintázatával (berjozka - nyírfa) megegyezően (ebből is létezik kifordítható ill. egyoldalú verzió). Fontos tudni, hogy a KM-L87 elsősorban NEM álcaruha (egyenruha fölött vislet terepszínű ruha), hanem egyenruha, lényegében modernizálták az egyenruha fölött viselendő KLMK overált, de bő szabásának hála ezt is lehetett álcaruhaként használni.
A ruhát csak a felderítők, az ejtőernyősök, a GRU (katonai hírszerzés) és a KGB határőrök (lényegében a haditengerészen kívüli különleges erők) kapták meg. A Szovjetunió konfliktusai közül csak Afganisztánban használták (de mint szinte minden II. világháború utáni szovjet álcaruha, ez is felbukkan a Kaukázusban).
A felső a könyök résznél, a nadrág pedig a térd résznél megerősített. A felső mellkas részénél, vállánál és hátán ágbújtató hüvelyek vannak. A zsebek gombbal záródnak. További érdekesség, hogy a nadrágon csak combzsebek találhatóak, ezeket pedig zsebenként 1-1db 30-as kalasnyikov tárhoz (7,62mm-es és 5,45mm-es tárhoz egyaránt) tervezték. Így bármilyen málhafelszerelés nélkül rögtön 4db tárat vihetett magával a használója.
A ruha 4 részből (+ egy legombolható kapucniból) áll: zubbonyfelső, nadrág, arcmaszk és barettsapka huzat (ezek mindegyike kifordítható, verziótól függően). Nagyon vékony, jól szellőző anyagból készült.
"De mégis hogyan álcáz egy ilyen ruha fehér levelekkel?" - merülhet fel a kérdés az olvasóban.
A világos színű levelek a nap megcsillanásának köszönhetően olvadnak bele a környezetbe.
Az azonos mintázatú KLMK overál álcázó képessége
Saját képek:
Képek forrása: Internet